PÁR SLOV ÚVODEM 

 I když „BEMI" nezní zrovna česky, jsme ryze česká rodinná firma. BEMI je zkratka pro betonové misky, náš hlavní sortiment. S tímto sortimentem jsme začínali, ale nyní máme sortiment mnohem širší. Námi používané suroviny pocházejí výhradně z Česka. Naším cílem je nejen spokojený zákazník, ale i spokojená zvířátka!

Pokud nevěříte, že firmu pomohli založit králíci, čtěte dál... . 


 FIRMU BEMI POMOHLI ZALOŽIT KRÁLÍCI 

Naše firma patří k těm prvním, které vznikly po pádu komunismu v roce 1989. Jsme jedni z mála, kteří ustáli všechny turbulence nové doby. Byl jsem v té době chovatelem králíků. Tehdy se na trhu daly sehnat pouze keramické misky pro králíky, Měly však nevhodný tvar, rozšiřovaly se směrem nahoru, takže je králíci snadno převrhli a obsah misky vysypali. Ani ty nebyly často k dostání.

Misky pro psy, kočky, morčata, ptáky ani ještěry se na trhu nevyskytovaly prakticky vůbec. Někdy v roce 1987 jsem si proto misky pro králíky vyrobil. Půjčil jsem si od manželky naběračku na polévku a oplácal ji suchým betonem. Tak vznikla primitivní miska. Tyto misky neměly dlouhou životnost, králíci si na nich brousili zoubky. Misky ohlodali ve správnou dobu, zrovna probíhala Sametová revoluce a naším prezidentem se stal Václav Havel.Byl počátek roku 1990 a kde kdo mluvil o podnikání. Já jsem byl svými králíky donucen udělat pro ně misky nové. Řekl jsem si, že je udělám, jak nejlépe dovedu a třeba něco prodám i na trhu. Po mnoha nezdarech se to díky potřebám mých králíků povedlo a vznikla firma BEMI – betonové misky. Později jsme se ale museli přejmenovat na „Jiří Tvaroh – BEMI." Podotýkám, že založit firmu v roce 1990 nebyl vůbec problém.


  KVALITA NA PRVNÍM MÍSTĚ

 Od samého počátku jsme dbali na nejvyšší kvalitu. Používáme nejkvalitnější cement, brousíme spodky misek a hrany, na glazuru máme zdravotní atest pro styk s pitnou vodou.V době před revolucí 1989 jsme „západu" záviděli vysokou kvalitu. Právě snaha dodržet kvalitu, vedla po čase k potížím firmy. Kolem roku 2000 nastala ve velkém doba švindlování, šizení. Byly zrušeny české normy.

Zpočátku jsme se snažili přizpůsobit, ale brzy jsme si uvědomili, že bojovat s levnými výrobci prostě nelze. Dodávají své zboží hezky zabalené, ale my budeme vyrábět nadále českou kvalitu.
Jsem přesvědčen, že sázka na kvalitu se vyplatila.

 

 SORTIMENT

 Zpočátku naše firma vyráběla pouze misky. Sortiment se neustále rozšiřoval až na současných 80 druhů. A každým rokem pár druhů přibývá. Nejmenší miskou je miska pro pavouky a největší je koryto pro prase.Naše zboží dodáváme do velkoobchodů, ale rozvážíme i do prodejen, případně posíláme i konečným zákazníkům. Všem těmto odběratelům jsme vděčni za jejich inspiraci. Jejich připomínky vedli k rozšíření našeho sortimentu. Postupem času jsme tak začali vyrábět hračky pro ptáky, hračky pro hlodavce, topné kameny, terarijní misky, chovatelské doplňky. Velmi rádi uvítáme náměty od kohokoliv z vás. 

 

ZAMĚSTNANCI

V roce 1990 jsem začínal sám. To jsem byl ještě zaměstnancem českobudějovické firmy Igla. Od roku 1991 jsem byl nucen věnovat se pouze své firmě, která dostávala větší zakázky. Brzy firma BEMI pohltila i moji manželku, která začala dělat účetnictví a objednávky. I tak nás bylo málo, museli jsme přijmout zaměstnance.Dnes má naše malá rodinná firma dva šéfy, Jiřího a Ludmilu Tvarohovi, čtyři zaměstnance a několik brigádníků. 

 

BUDOUCNOST 

Naše filozofie" „ Nemá cenu dobýt celou zeměkouli. Mám dojem, že velké firmy nehrají vždy čestně. Nemá cenu žít na cizí úkor. Nikdy jsme nevyužívali podpory státu. Chceme pro firmu udržet rodinný statek, s 500 let starou tradicí, zděděný po rodičích. Chceme být prospěšní našim zákazníkům.

Budeme Vám vděčni za Vaše připomínky a přejeme Vám hodně radosti s našimi výrobky. 

Jiří a Ludmila Tvarohovi 

rucni_vyroba.png
Všechny výrobky od nás
jsou vyráběny ručně
rodinna_firma.png
Jsme rodinná firma, která
vznikla pro radost